13 Mart 2009 Cuma

YENİDEN FOTO VE ARTIK EMMİYORUZ...

Babalarının kızlara aldığı oyun çadırı.
İlk gün çok beğenmişlerdi.Sonra sonra hevesleri geçti.
Ve bizde bir kaç gün sonra kaldırdık.
Biraz daha büyümelerini beklemek adına.
Dün itibariyle kızları emzirmeyi kestim.
Ben daha uzun süre emzirmeyi istiyordum ama ilerleyen günlerde
anlatacağım sebep yüzünden artık emmiyorlar.
Zor bir süreç bizi bekliyor.Bu ilk gecemizde Damla
çok zorlandı.Karya daha anlayışlı sanırım bu konuda.
Aslında ben KArya dan korkuyordum ama dün onlara
biraz anlatmaya çalışmıştım o anlamış sanırım.
Karya gece uyanıp meme ememediği zaman çığlık çığlığa ağlayan
ve sinirden kafasına vuran bir çocuktu.Beni çok şaşırttı.
Bakalım bu ilk gün şokumuydu yoksa hep böyle mi devam edecek.
İnşallah Damla cıkta çabuk ulaşır.
Bu benim için çok üzücü oldu.Onlardan çok ben zorlanıcam sanırım.
Ağlaya ağlaya helak oldum diyebilirim.Ne kadar bağlanmışım onları
emzirmeye.Neyse hayırlısı olsun bakalım.


20 yorum:

Belkıs Güler Gökçayır dedi ki...

Hayırlısı Dilekcim hayırlısı..

yasamladans dedi ki...

Hayırlısı olsun canım..ben de 2 yaşında bırakmıştım İkra'yı.Ama öyle zor gelmişti ki.Bir tarafım eksikti sanki..Allah kolaylık versin..

Gülhan dedi ki...

Ne kadar büyümüş bu kuzular, maşallah.

İkiz Annesi sdilek dedi ki...

Yaşamladans teşekkür ederim ve aynen dediğin gibi bir yanım eksik.Çok zor geliyor.Ama alışıcaz tabiki.Gülhancım teşekkür ederim.Büyüdük tabi biz artık 14 aylık kocaman abla olduk.

İkiz Annesi sdilek dedi ki...

Belkıscım teşekkür ederim canım.İnşallah hayırlısı olur.

GAMZELİ ANNE dedi ki...

aman canım maşallah biz nasıl bırakcaz bakalım hadi hayırlısı :))çadırdada pek güzel çıkmışlar öptüm onları ve seni, by:))

eviminnuru dedi ki...

hayırlısı bakalım sizde de şişlik falan olmuştur şimdi ben oğlumu 20 ay emzirdimbıraktığımda sabah kalktığımda yapış yapış sütkokusuyla uyanıyordum ondan ayrılmnanın acısı biryana o acı bir yanaydı ateşlenmem de cabası umarımsizde öyle olmaz

yasemin dedi ki...

dilekcim emin olki,zatensenin tatlışlar en ihtiyaçları olduğu anda emmişler ,ikiz annesi olarak bu emzirebilmen bile büyük bir başarı ,bence kendini tebrik et hiç canını sıkma ,bu arada çadırın aynısından bizde de var amma da yer kaplıyor

cavidan dedi ki...

canım eren emmeyi bıraktığı zaman aynı duyguları yaşamıştım bambaşka bir bağdı bizim için ama hayırlısı artık.çok tatlı çıkmış bıdıklarım çok öptük.

ummugulsum dedi ki...

ıcım e sızısı dustu.. bana kes artık su emzırmeyı dıyorlar ama ben dınlemıyorum. hem buyuddu hemde uykusu yerıne gelsın dıye. kıyamıyorum gercı enınde sonunda mecbur bırakacakda.. hayırlısı canım yıne masallah cok ıyı emmısler ıkızlerya hanı o yuzden.caırları cok tatlı ıclerındekıler dahada:)opuldunuz sevgıler

sude naz'ın annesi dedi ki...

dilekcim öncelikle kolay gelsin ..bende zorunlu olarak sude 10 aylıkken memeden kestim..hiç canını sıkma..umarım kolay bi geçiş dönemi olur..öpüyorum

İkiz Annesi sdilek dedi ki...

Gamzelianne; zor oluyor ama bak bizim bugün üçüncü günümüz.ZAmanı geldiğinde sizde bırakırsınız.Teşekkürler canım.Eviminnuru aynen canım anlattığın gibi.Çok canım yanıyor.Ama kızların emmek için mızıldanması daha çok canımı yakıyor.Onlar ağlıyor ben ağlıyorum.Yasemin canım biliyorum söylediklerinde haklıısn ama bu bile teselli olamıyor benim için işte.Çadırın yer kaplaması yüzünden kaldırdık çünki sürekli takılıp düşüyorlardı.Bakalım bir daha ne zaman kurucaz.Cavidancım o günleri hatırlıyorum ve bahsetmiştin sanırım.Çünki çok etkilenmiştim ben söylediklerinden.O bağ konusunda haklısın.AMa bir yerde okumuştum çocuk belki anne kadar zorlanmıyormuş.Anne daha çok bağlanıyormuş bu durumda ve kopması çocuktan daha zor oluyormuş.Yani bu durumda sorun bizde gibi görünüyor.Ümmügülsüm evet eninde sonunda bırakıcaklar ama bırak emebildiği kadar emsin.Bu günler bir daha geri gelmiyecek.Uykusu bırakınca zaten düzene girecek.En fazla bir kaç ay daha emecek sanırım.Teşekkürler canım güzel sözlerin için.Eylemcim teşekkür ederim hayatım.Umarım kolay olur çünki damla iki gecedir çok ağlıyor meme diye.Bütün gece sabaha kadar ayağımda salladım desem yeridir.Yani uykusuzluktan ölüyorum.

nilay dedi ki...

canım hayırlı olsun..İlke 11 ay 1 haftalıktı memeyi bıraktığımızda çok zorlanmadık ama ben duygusal açıdan çok etkilendim..sütüm vardı ama İlke ısırdığı için vermiyordum..tüm gücüyle ısırıyordu artık yara yapmıştı..bende gece uyurken veriyordum bir tek zamanla gece kalkmamaya başladı ve emzirme sonuçlandı..ben hep nasıl bıraktırırım diye düşünüyordum.ama gece sabaha karşı hala kalkar ve süt içer..hayırlısı..çok tatlılar ya Maaşallah..çadırlarınıda güle güle kullansınlar..bende düşünüyorum almayı ama henüz yürümüyor içine girip çıkamaz diye düşünüyorum..çoçuklar kuytu yerleri severler..çok öpüyoruz sizi.

Jojee dedi ki...

oy maşallah çok tatlılar:)

İkiz Annesi sdilek dedi ki...

Nilaycım benimde düşüncem yavaş bir geçiş yapmaktı ama mecbur kaldık işte.Neyse hayırlısı olsun diyoruz.Çadır meselesine gelince yürümesi önemli diil ki.İlke emeklemiyo mu? kuytu yerlere bayılıyorlar zaten.Bizimkiler genelde kaka yapmak için kuytu yerlere gidiyorlar.Bazen ikisinin aynı anda geliyor kakası ve o zamanda yer kavgası başlıyor.Görsen o zaman çok komik oluyorlar.Jojee teşekkür ederim ziyaretin ve güzel sözlerin için.

YAMAN EFE dedi ki...

Sevgili Dilek,hamile misin yoksa canım.Kızlar abla mı olacaklar:)))

Cocukla Cocuk dedi ki...

memeden bıraktırmak çok zor bizler için. hayırlısı olsun. Benim aklıma bir sebep geldi ama bakalım bekliyoruz haberlerini

Mon Petit Chou dedi ki...

Dilek umarım bu süreci çabuk atlatırsınız. bizde gündüz emzirmelerini kestik ama sanırım bizim kız dayakında kendiliğinden bırakacak gibi. aynı çadırdan bizde de var, salonda duruyor. annem içine bir şilte yapmıştı, canı sıkılınca içine girip yatıyor.

zehra dedi ki...

masallah masallahdemek sut kuzulari artik sadece kuzu olmuslar:)

DUSBAHCESI dedi ki...

Masallah cok tatlilar! Allah bagislasin.