19 Nisan 2010 Pazartesi

DÖNDÜM....

Uzun bir ara verdim.
Gerçi zorunlu bir araydı bu.Yani son zamanları.Öncesinde foto eklemeden yazmak istemedim.Ben foto ekleyemedikçe de aramız açıldı blogumla.Derken zorunlu bir ayrılık geldi çattı.Hilal ablamın eşi Ahmet Abim en acilinden ameliyat oldu.Ne olduğumuzu anlayamadık bile.Gerçi Ahmet abim sağolsun bütün işlemleri kendisi yapıp bitirdiği için ve de ameliyat olacağını kendisi bildiği için kendisinden başka kimseye söylememiş.Hilal Ablamın bile bir gün öncesi haber oldu.Bende apar topar izin almak zorunda kaldım ve kuzularımla mis gibi bir hafta geçirdim.Haftasonu malum alışıklar tabi evde olmama ama pazartesi ve salı sapıttılar.Çarptı onları evde olmam.En sonunda isyan ettim ben iyisi işe gideyim orada bu kadar yorulmuyorum dedim.Kayınvalidem gülmekten yerlere yatıyodu neredeyse.Ama hakikaten ilk iki gün kabus gibiydi.Sonradan alıştılar evde olmama da rahatladık.Perşembe ve cuma da sevgili M. izin alınca ohhh değmeyin keyfimize.Gezdik tozduk eğlendik netekim.Bugünde işbaşı yaptık ama çok zor geldi.Alışmışız bayağı ev hayatına.
Neyse kısa kısa anlatıp geçeceğim hemen.Zira çok şey yaşandı ve bitti aklımızda kalanlar bizimdir.
Son bir haftadır Karya'nın burnu akıyordu.Peditusa başlamıştım akabinde öksürük başladı ve son üç dört gündür geceleri kötü öksürüyor.Kalkıp oturuyoruz neredeyse öksürükten.Dün dedik hadi hastaneye gidelim işe başlayınca nasıl götüreceğiz çocuğu.Atladık arabaya aldık karşı komşularımızı da.Gittik hastaneye acile.M. diyor ki ya bizi kovarlarsa.Neden dedim acile gelmek için aradıkları kriterler mi var.Evet dedi M. Mesela trafik kazası, mesela kafana bir şey düşmesi, mesela bir şey yutma mesela v.s.v.s.Oldu dedim bakmıcaklarmı şimdi.Tamam acillik bir durumumuz yok çok şükür ama ne ara izin alıp götüreceğiz çocuğu.Çalışıyoruz diye çocuğumuzu hastaneye götüremiyecekmiyiz yani.Bizim oradaki çocuk hastanesinden memnuniyetimi her defasında belirttim.Sağolsunlar yine beni mahcup etmediler.Güzelce muayene ettiler çocuğumu.YAlnız hastaneye gitmeden önce hep anlatıyorum neler olacağını.Doktorun nasıl muayene edeceğini, canlarının yanmayacağını falan.Dünde anlatarak gittiğim için KArya doktor muayenesinde hiç ağlamadı.Ben hep öncesinde tarif ettim şimdi muayene edecek, şimdi aaa diyeceksin ve ağzına bakacak, canın yanmıyacak gibi.Doktor muayenesini bitirdiğinde Karya bana "anne acı ıııı" dedi.Yani anne acımadı demek istedi.Doktor bir peditus yazdı çıktık ordan ciğerlerimizde bir şey yok şükür.
Bu aralar kızlar konuşma yönünde hızla ilerleme kaydediyor.Benden başka kimse anlamıyor nerdeyse ama olsun.ARtık konuşabiliyoruz sayılır.
Parkta çok güzel oyun oynuyoruz.En sevdiğimiz oyuncak kaydırak.Çünkü salıncak evimizde var ve ona istedikleri her an ulaşabiliyorlar.
Evde sürekli bir didişme hali mevcut.Damla mutlaka Karya'nın üstünde yada elinde olan bir şeyi istiyor.Ve bu didişmelerine neden oluyor.Karya genelde DAmla'yı ısırıyor.Yada vuruyor.
Yemek yemememiz hala problem.
Karya resim yapmayı çok seviyor.Dün kağıda hilal şekli çizdi ve anne bak ayy dedi.Sonra insan yüzü çiziyor ve gözleri ağzı falan mutlaka oluyor.
Damla ise resimle ilgilenmiyor.Çizmekten bile sıkılıyor.Onun ilgi alanı çok farklı.O tasarımsal şeyleri seviyor.Mesela legolarla oynamayı yada yapboz yapmayı seviyor.Kitap okumamdan da sıkılıyor.Masal anlatamıyorum mesela Damla'ya dikkati çok çabuk dağılıyor.
Karya 1 den 10 a kadar sayabiliyor.Hatta iki gecedir uyurken toplama yapıyoruz onunla.Damla ile ona birer tane elma verince 2 elma olduğunu farkedebiliyor.Ama çıkarma yapmaya gelince çok komik oluyor.Ben elmaları karya ya damla ya ve M.ye veriyorum.Sonra M.nin kini geri alıyorum ve karya anne ıııı veyyyy diyo.
Sonraaaa neler oldu bakalım bir beynimizi tarayalım.Hah evet mutlaka yazılmalılardan bir olay daha.Kreşe başlamamıza az kaldı yaz bitimi vermeyi düşünüyorum.O yüzden de bez atma çalışmalarımız var bu aralar.Karya güzelce külodunu giyiyor ve tutabiliyor çişini.Wc ye gidip yapıyoruz.Damla da Wc ye gidip yapıyor hatta söylüyor o kaka diye.Ama DAmla külot giymiyor kesinlikle bez de bez diye tutturuyor.Neyse efenim asıl anlatmak istediğim mevzuya giriş yapıyorum hemen.Şimdi benim küçük canavarlar altlarındaki pijamaları, eşofmanları adı her ne idiyse onu çıkarıp, bezlerini de kendileri sökerekten bez atma çalışması yapmaktadırlar.Yine böyle bir günde ikiside o adı her ne idiyse onu eşofman diyelim biz burada eşofmanı çıkarıp akabinde de bezi ataraktan Damla küçük Wc de çişini yaparken kaka yapma gereği duymuş ve yapmaya başlamıştır.Bunun üzerine Karya da kapının önüne oturarak yani çömelerek kardeşinin nasıl kaka yaptığını izlemektedir.Bende yanlarında öyle saf saf bakıyorum tabi.neyse Damla işini bitirdi Karya anne bak aba kaka nidaları eşliğinde DAmla ya tezahürat yaparken bende yana doğru bir adım atma gafletinde bulundum.Aman Allah'ım ayağımın altında vıcıkta vıcık bir şey ezildi.Bakmak istemedim ama mecbur kaldım neydi o diye.Tam tahmin ettiğiniz gibi Karya Damlayı izlerken tam Wc nin önündeki halının üstüne kakasını yapmış ve ben anne kişisi olarak o kakanın üzerine basmış bulunmaktayım.Allahtan Allah anneye öyle bir yapı vermiş ki başkasının kakasına değil basmak bakmaktan bile öğüren ben bu durumda sanki çamurun üstüne basmışım gibi hissettim.Domestoslarla falan güzelce dezenfekte ettik kendimizi ve evimizi de temizlendik çok şükür.
Ayy yazmaktan yoruldum bugünlük yeter bu kadar.Sonra yine devam ederim inşallah.Benim bücürlerin maceraları sanırım daha yeni başlıyor.İşimiz var hem de çokk..

Bu arada BAnucum beni merak etmiş.CAnım benim çok sağol kötü bir şey yok yukarıda anlattığım gibi işte çocukların bakım olayı.Seni çokk öpüyorum hayatım.

7 yorum:

MAVİANNE dedi ki...

canım hoşgeldinkiz annesi olmak kolay değil tabiAllah kolaylık versin sanasevgiler

MAVİANNE dedi ki...

canım hoşgeldinkiz annesi olmak kolay değil tabiAllah kolaylık versin sanasevgiler

Zehra Gürgen dedi ki...

Biliyormusun canım çalıştığım günleri anmsadım.İzinli olduğumda Derin delirirdir. O kadar üzerme gelirdiki bunalırdım.Şimdi evde rutine girdi :)çok geçmiş olsun bu arada tüm hastalara..

EBRULİ dedi ki...

Canım hoş geldin.Geçmiş olsun öncelikle..Güzel postlarını bekliyoruz tatlım:) sevgiler..

Zuzuların Annesi dedi ki...

Döndün şükür ama güzel döndün:)Demek konuşmalar başladı o ballı dillere maşallah,bez işinde kolaylıklar ve hastanıza da geçmiş olsun...Bekliyorum yazının devamını...Muck.

GAMZELİ ANNE dedi ki...

maşallah bu kuzulara benimkide döktürüyo tatlı dilli oluyolar en güzel dönemleri herşeyi tekrarlayıp uydurup söylüyolar:)bu arada çok geçmiş olsun canım...sevgiyle kalın:)

laleninbahcesi dedi ki...

çok geçmiş olsyn Dilekcim... Ama şu karşılıklı kaka olayı pek hoştu:))) sevgilerimle